en_GBpl_PL

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Dzięki szerokiej dostępności – w gabinetach fizjoterapeutów, salonach kosmetycznych i SPA – możemy korzystać z wielu rodzajów masażu relaksacyjnego. Warto pamiętać, że działanie tego zabiegu obejmuje nie tylko strefę psychosomatyczną, ale również fizyczną naszego organizmu.

Z dobrodziejstw masażu relaksacyjnego można korzystać nawet codziennie, a sesja trwa od godziny do półtorej.

Jak się przygotować?

Masaż relaksacyjny nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać, by na około 1,5 godziny przed zabiegiem nie jeść ciężkostrawnych posiłków. Przed zabiegiem masażu należy wziąć prysznic. Do masażu wykorzystywana jest oliwka do masażu, świeca, czekolada lub inny środek. W trakcie zabiegu pacjent jest nagi lub ubrany w jednorazowy strój, ciało przykryte jest ręcznikiem, a odkrywana jest tylko ta część ciała, która będzie masowana.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu

Nie istnieją żadne konkretne wskazania do masażu relaksacyjnego – jego efektem jest przede wszystkim wewnętrzne uspokojenie, pozbycie się stresów, zmniejszenie napięcie mięśni i odprężenie, jak również poprawienie krążenie krwi i limfy, regulacja gospodarki wodnej, a nawet zwalczenie bezsenności. Masaż relaksacyjny nie jest zabiegiem leczniczym, więc nie potrzeba na niego żadnego skierowania, większość osób może z niego skorzystać.

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, właściwe konkretnym rodzajom masażu relaksacyjnego – wybranie się na taki zabieg może nie być możliwe w przypadku osób z chorobami układu krążenia, chorobą nowotworową, hemofilią. Nie wszystkie masaże wykonuje się u kobiet w ciąży, w trakcie infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz przy chorobach skóry. W takich przypadkach wybranie się na nawet tak delikatny zabieg, jakim jest masaż relaksacyjny, należy skonsultować z lekarzem.

Cennik

Masaż relaksacyjnyCena 1 masażuCena 5 masaży
Masaż całego ciała 60 minut160 zł720 zł
Masaż całego ciała 90 minut220 zł990 zł
Masaż całego ciała z elementami masażu Lomi – Lomi 60 minut170 zł770 zł
Masaż całego ciała z elementami masażu Lomi – Lomi 90 minut220 zł990 zł
Masaż całego ciała gorącą czekoladą 60 minut180 zł810 zł
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych