en_GBpl_PL

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny ludzkość stosowała już 3000 lat temu. Wszystko zaczęło się w Chinach, gdzie masaż klasyczny zaczęto wykonywać jako instynktowny sposób nie tylko na odprężenie, ale i różne dolegliwości. Dzisiaj masaż klasyczny należy do najbardziej popularnych zabiegów i stał się podwaliną wielu innych metod masowania.

Jak się przygotować?

Masaż klasyczny nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać, by na około 1,5 godziny przed zabiegiem nie jeść ciężkostrawnych posiłków. Przed zabiegiem masażu należy wziąć prysznic. Do masażu wykorzystywana jest oliwka do masażu. W trakcie zabiegu pacjent jest nagi lub ubrany w jednorazowy strój, ciało przykryte jest ręcznikiem, a odkrywana jest tylko ta część ciała, która będzie masowana.

Wpływ masażu na organizm

Masaż klasyczny niesie za sobą szereg pozytywnych konsekwencji. Aktywizuje działanie układu limfatycznego i krwionośnego, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze w większej ilości trafiają do organizmu. Masaż klasyczny działa również na układ nerwowy – uspokaja lub pobudza pacjenta, powodując sprawniejsze przesyłanie bodźców do mięśni. Jako że masaż klasyczny poprawia ukrwienie, działa również na układ pokarmowy – przyspiesza przyswajanie substancji odżywczych i proces spalania materii. Masaż klasyczny usprawnia ruchomość stawów, a także działa na mięśnie: zwiększa ich elastyczność, dzięki czemu pracują lepiej, są również lepiej ukrwione. Nie zapominajmy o wpływie masażu klasycznego na psychikę: zabieg wspomaga wydzielanie serotoniny, hormonu tkankowego, nazywanego "hormonem szczęścia", poprawia więc nastrój, pełniąc funkcję masażu relaksacyjnego. Co więcej, masaż klasyczny działa dobroczynnie na skórę: usuwa martwy naskórek, ułatwia jej oddychanie, przez co staje się jędrniejsza.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu

Istnieje wiele wskazań do masażu klasycznego. Wykonuje się go przy skręceniach i stłuczeniach kończyn, przewlekłym zapaleniu mięśni, stawów i ścięgien, a także w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych. Masaż klasyczny pomaga również w bólach kręgosłupa, wadach postawy, przy przeciążeniu mięśni i stawów, pomaga w gojeniu się blizn. Masaż klasyczny stosuje się też w chorobach przemiany materii, nerwobólach, a nawet w przypadku nadwagi.

Warto jednak dodać, że nie wszyscy mogą korzystać z masażu klasycznego. Przeciwwskazanie, podobnie jak w przypadku innego rodzaju masaży, stanowią stany zapalne i alergiczne skóry: egzema, łuszczyca. Z zabiegu nie można korzystać, gdy wystąpi infekcja, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej gorączka. Masażu klasycznego nie wykonuje się przy miażdżycy naczyń obwodowych, zapaleniach żył i gdy występują zakrzepy. Przeciwwskazaniem są również choroby serca i hemofilia. Jeśli u pacjenta występują żylaki, masaż ich nie obejmuje, podobnie jak masażu powłok brzusznych nie wykonuje się w przypadku kamicy nerkowej, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, u kobiet w czasie ciąży i miesiączki.

Cennik

Masaż klasycznyCena 1 masażu
Cena 5 masaży
Masaż twarzy, szyi i dekoltu100 zł450 zł
Masaż pleców 30 minut90 zł400 zł
Masaż pleców 45 minut120 zł540 zł
Masaż całego ciała 60 minut160 zł720 zł
Masaż całego ciała 90 minut220 zł990 zł
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych